Skal I have gratis skolemælk til jeres næste temadag?

24. april 2018

Har I planer om at sætte ekstra fokus på sundhed, have en temadag om mælk eller lave en mælkebar for indskolingsklasserne? Så giver Mejeriernes Skolemælksordning gerne et konkret bidrag til jeres dag.

Mejeriernes Skolemælksordning tilbyder gratis skolemælksprodukter til jeres elever i 0.-3. klasse, hvis I har et arrangement eller en temadag, hvor mælk kan bidrage til en god dag og oplevelse for eleverne.

I bestemmer selv hvilke mælk I vil have til jeres arrangement. Eksempelvis minimælk, letmælk eller kakaomælk.

Send en mail til os via denne kontaktformular

Oplys gerne dato for arrangement, ønskede mælketyper og antal.

Du er også velkommen til at tage en snak med én af vores skolemælkskonsulenter om jeres arrangement eller temadag.

Kontakt
Peter Ulv
87312042

Thomas Jensen
87312045

Vi håber, I får glæde af den gratis skolemælk.